Szczecin Convention Bureau dołącza do polskiej mapy ogólnopolskich projektów branży MICE z ambitnymi planami rozwoju i promocji Szczecina jako nowoczesnej destynacji, idealnej do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych.
Szczecin dołączył do grona miast takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań, dostrzegając w branży MICE ogromny potencjał, jako jednego z kluczowych sektorów gospodarki. W sierpniu odbyło się pierwsze specjalne spotkanie networkingowe, inicjujące prace nad koncepcją i strategią SCB, na którym swoją prezentację przedstawiła m.in. kierowniczka Biura Spotkań i Wydarzeń - Poland Convention Bureau w Polskiej Organizacji Turystycznej - Aneta Książek.
Inicjowanie wspólnych projektów między poszczególnymi miastami może mieć kluczowe znaczenie w wyróżnieniu na arenie ogólnopolskiej. Szczecin Convention Bureau zaprasza do kontaktu chętnych na wspólne działania.
Szczecin Convention Bureau chce dołączyć do kluczowych graczy na rynku MICE w Polsce i aktywnie działać na rzecz przyciągania zarówno krajowych, jak i międzynarodowych wydarzeń do Szczecina.
Jednym z priorytetów od samego początku działania biura będzie współpraca z lokalnymi partnerami – obiektami, hotelami, centrami konferencyjnymi, restauracjami, przewoźnikami oraz innymi podmiotami działającymi w branży spotkań. Dzięki tej współpracy, biuro chce stworzyć kompleksową ofertę dla organizatorów wydarzeń, oferując nie tylko przestrzenie konferencyjne, ale także pełen pakiet usług dodatkowych, takich jak zakwaterowanie, catering czy atrakcje turystyczne.
Sierpniowe spotkanie w Fabryce Wody pokazało, że szczecińskie firmy mają nie tylko kreatywne pomysły na rozwój projektu, ale przede wszystkim bezcenną wiedzę i doświadczenie zdobywaną w pracy na przestrzeni ostatnich lat.
Szczecin dysponuje nowoczesnymi obiektami konferencyjnymi i ciągle rozwija się w tym zakresie. W ostatnich latach w Szczecinie powstały takie obiekty jak Courtyard by Mariott ****, hotel Moxy, hotel Dana, centrum kongresowe w Hanza Tower, Teatr Letni czy też nagrodzona najważniejszą nagrodą architektoniczną Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe Filharmonia Szczecińska. Najnowsze obiekty w mieście to zmodernizowany gmach Teatru Polskiego, Morskie Centrum Nauki oraz Fabryka Wody. Poznajcie bliżej kilka z nich:
Fabryka Wody
Fabryka Wody to nowoczesny Aquapark i Edukatorium. W tym miejscu rozrywka, edukacja i oferta dla biznesu harmonijnie się ze sobą łączą. W obiekcie znajduje się wyjątkowa przestrzeń konferencyjna umieszczona 7 metrów nad ziemią, w zawieszonej pod sufitem, ważącej ponad 150 ton, największej cząsteczce wody na świecie.
W tym miejscu odbyło się pierwsze spotkanie i prezentacja dla branży w Szczecinie.
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Współczesna ikona architektoniczna miasta, zlokalizowana w samym sercu miasta, o łącznej przestrzeni 12 000 m², w tym: hol, 2 sale koncertowe i przestrzeń wystawiennicza. Obiekt posiada kawiarnię i bar. Jest udostępniany w celu organizacji wydarzeń artystycznych, konferencji oraz uroczystości biznesowych.
W trakcie The Tall Ships Races 2024 odbył się tam uroczysty obiad kapitański.
Teatr Polski
Zmodernizowany gmach Teatru Polskiego, który powstał w 1929 roku, jeszcze za niemieckich czasów Szczecina, to wyjątkowy kompleks teatralny, o łącznej powierzchni ponad 20 tys. m², składający się z 5 scen i tarasu widokowego. Posiada także ultranowoczesne zaplecze technologiczne i kawiarnię. Obiekt zlokalizowany w reprezentatywnej części miasta, w sąsiedztwie Wałów Chrobrego z widokiem na rzekę Odrę.
Miasto znajduje się w niedalekim sąsiedztwie Bałtyku, Berlina i krajów skandynawskich. Wygodny dojazd zapewnia autostrada A6 oraz drogi ekspresowe S3, S6 i S10. Połączenia lotnicze z Warszawą, Krakowem, Wielką Brytanią, Irlandią i krajami skandynawskimi oferuje zlokalizowany w podszczecińskim Goleniowie Port Lotniczy im. NSZZ Solidarność, a bliskość niemieckiego portu lotniczego Berlin-Brandenburg stwarza nieograniczone możliwości podróżowania. Kolejowy dojazd do miasta to rozbudowana siatka połączeń regionalnych, obsługiwanych najnowocześniejszym taborem w Polsce, a międzymiastowe relacje IC oraz EIC łączą Szczecin z innymi dużymi miastami.
Szczecin od lat przyciąga duży biznes. Lokalizacja miasta sprawiła, że swoje centra logistyczne budują tu największe międzynarodowe firmy. W Technoparku Pomerania rozwijają się startupy z sektora IT, a w nowoczesnych przestrzeniach biurowych swoje siedziby umieszczają kolejne przedsiębiorstwa.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową: https://conventionszczecin.eu oraz na profile w mediach społecznościowych Facebook: https://www.facebook.com/SzczecinConventionBureau oraz LinkedIn.